a

ALCINA – Profesjonalne kosmetyki do makijażu, stylizacji i pielęgnacji włosów.

Dlaczego Alcina

100 lat wiedzy i doświadczenia.

Marka ALCINA oferuje kompleksową linię produktów, od farbowania włosów przez pielęgnację włosa do pielęgnacji skóry i kosmetyki dekoracyjnej.

Szczególny nacisk ALCINA kładzie na tolerancję kosmetyków przez skórę i wybór substancji składowych, które muszą być szczególnie wysokiej jakości.

Renomowani naukowcy w laboratoriach firmy Dr. Wolff wykorzystują najnowocześniejsze technologie. tak aby asortyment i receptury stale optymalizować. Przy rozwijaniu i ulepszaniu preparatów stosowany jest know-how Dr Wolff – nazywany galeniką (nauka o przygotowaniu i produkcji środków leczniczych i kosmetyków) . Nazwa pochodzi od greckiego lekarza Galenos i opisuje naukę o przygotowywaniu i produkcji środków leczniczych i kosmetyków. Galenika jest odpowiedzialna za to, czy substancja czynna rzeczywiście może rozwinąć swoje działanie w produkcie. Działanie to będzie optymalne, jeśli pojawią się pozostałe substancje odpowiedzialne za ochronę, transport i aktywację substancji czynnych. Linia badawcza Dr. Wolff jest uznanym na całym świecie specjalistą w tej dziedzinie.

Produkty ALCINA są dostępne wyłącznie w salonie fryzjerskim czy kosmetycznym. Produkty oddawane są więc w najlepsze ręce, a wiedza doświadczonych fryzjerów czy kosmetyczek pozwoli wybrać najlepszy produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb włosów czy skóry.

 

KOMPLEKSOWY SYSTEM DLA INDYWIDUALNEGO PIĘKNA

Nasze przekonania i nasza wiedza odzwierciedlają się w każdym z naszych produktów.
Każdy nowy produkt w naszym systemie jest tworzony przez długi okres intensywnych badań w spełniających wszystkie wymagania warunkach -zawsze w zgodzie z zasadami Dr. Kurta Wolffa:

Indywidualność
Z punktu widzenia genetyki, ludzie mają różne rodzaje włosów. Włos przetłuszcza się zbyt szybko albo zbyt wolno, jest gruby lub delikatny, bardziej lub mniej wrażliwy. Z powodu różnych wpływów środowiska, na które włos jest ciągle wystawiany (np. słońce, wiatr….), jego kondycja zmienia się a włos staje się mniej lub bardziej wrażliwy.
Zabiegi chemiczne także pozostawiają swój ślad. Aby utrzymać naturalną równowagę włosa, aby włos był mocny, błyszczący i ładny, potrzebuje on indywidualnej pielęgnacji.
Wszystkie produkty z serii Pielęgnacji Indywidualnej są szczególnie dostosowane do wymagań różnych rodzajów włosów. Razem z Pielęgnacją Podstawową i Efektywną, został stworzony,
zrównoważony i kompletny system pielęgnacyjny.

Tolerancja
Zarówno skóra głowy i włosy są bardzo wrażliwe. Podrażnienia i alergie są szczególnie nieprzyjemne i powinno się ich unikać za każdą cenę. Co więcej, kondycja włosa – szczególnie wrażliwego – nie może się zmienić na gorsze. Opierając się na licznych, testach porównujących, sprawdzamy czy struktura włosa pozostała nietknięta. Sprawdzając to, polegamy nie tylko na pomiarach ale także na praktyce i krytycznych uwagach w trakcie pracy ze stylizacją.Badamy i testujemy każdy produkt zanim będzie on gotowy na rynek i odpowiedni dla włosów klienta. Zaczynamy od ostrej selekcji poszczególnych składników, z których wybieramy te najlepszej jakości. Różne formuły są szczegółowo badane w laboratorium, aż pojawia się ostateczny produkt. Następnie intensywne testy praktyczne są przeprowadzane przez doświadczonych dermatologów i salony fryzjerskie. W rezultacie, wszystkie nasze produkty są testowane dermatologicznie i wchodzą na rynek dopiero wtedy gdy są całkowicie bezpieczne.

Efektywność
Piękno, pielęgnacja i zdrowie to cechy, które bierzemy pod uwagę oceniając wygląd włosów. Dlatego wykonujemy praktyczne testy porównawcze na modelkach testowych najwcześniej jak jest to możliwe. Jest to jedyny sposób na zbadanie efektywności naszych nowych rozwiązań, szczególnie biorąc pod uwagę różną kondycję włosów. Na przykład krytycznym okiem oceniamy moc włosa, puszystość, gładkość i połysk i porównujemy wyniki z naszymi standardami. Ważną częścią składową jest ocena naszych modelek testowych. Opieranie się na testach praktycznych pozwala na jak najwcześniejsze uzyskanie rezultatów w badaniu zastosowania praktycznego produktów. Bardzo rozważnie wybieramy nasze składniki, tak aby uzyskać efektywny i nieporównywalny produkt oparty na odpowiedniej kombinacji i ilości składników. Co więcej, dzięki współpracy z dermatologami, wykorzystujemy także nowe odkrycia z zakresu medycyny do ciągłego rozwijania naszych produktów.

 

Post Tags
Udostępnij wpis
Napisany przez
Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ