a

ALCINA – Profesjonalne kosmetyki do makijażu, stylizacji i pielęgnacji włosów.

"Poradnik konturowania ALCINA"

Zapraszamy do przewodnika – „ Konturowanie światłem” – staniesz się rzeźbiarzem światła w zaledwie kilku krokach. Dowiedz się, jak profesjonalnie przygotować swój kształt twarzy. Pokaż swoją twarz w najlepszym świetle.

 

 

 

 

 

 

 

 

Określ swój kształt twarzy

 

OWAL
Twarz jest sama w sobie harmonijna. Konturowanie delikatnie podkreśla i równoważy proporcje.

 

 

 

 

 

 

 

 

SERCE
Wąska dolna część twarzy i szerokie czoło. Konturowanie równoważy stosunek obu miejsc.

 

 

 

 

 

 

 

 

KWADRAT/PROSTOKĄT
Kanciasty kształt twarzy jest często trudny. Konturowanie twarzy pozwoli za pomocą światła i cienia złagodzić kontur.

 

 

 

 

 

 

 

 

KOŁO
Jeśli twarz jest okrągła, konturowanie wizualnie ma zwężyć kształt twarzy.

Najprostszą formą dowolnego konturowania jest metoda 3 linii: linia włosów nad skroniami, kości policzkowe i linia podbródka.

 

 

 

 

 

 

KONTUROWANIE KROK PO KROKU

PRZYGOTOWANIE
Nałóż odpowiedni podkład, korektor np. swoją specjalną podkładkę i swój ulubiony korektor, na przykład korektor Cover Coat light lub medium

 

 

 

 

 

 

 

ROZJAŚNIANIE
Na początku było światło … Użyj rozświetlenia z korektorem Concealer Cover, aby podkreślić odpowiednie miejsca. Jasny korektor można stosować pod oczami w kształcie litery V, jak również na grzbiecie nosa, obok nosa, na górnych kościach policzkowych i na środku czoła oraz na brodzie. Brwi można podnieść optycznie, gdy użyjesz korektora pod i nad łukiem brwiowym. Pełniejsze usta można uzyskać, podkreślając serce ust.

 

 

 

 

 

PRZYCIEMNIANIE
Ciemny kolor pudrów matowych jest stosowany tam, gdzie twoja twarz rzuca cienie. Więc wzdłuż linii włosów, skroni i tuż poniżej kości policzkowych. Ważne jest, aby narysować tylko krótką linię od ucha do zewnętrznego kącika oka i nie wychodzić poza środek twarzy. W przypadku uzyskania węższego i bardziej zdefiniowanego nosa produkt do konturowania może być również nakładany bocznie wzdłuż ścian nosowych. Twarz można konturować cieniem także podkreślając łuk podbródka.

 

 

 

 

 

WYRÓWNANIE
Najważniejszy krok: Przejście od jasnego do ciemnego powinno wyglądać miękko. Użyj do tego gąbki lub pędzla. Następnie zastosuj Luxury Loose Powder.

 

 

 

 

 

 

 

 

PODŚWIETLENIE
Jasny kolor pudrów matowych konturuje twarze światłem, dzięki czemu zabawa światłem i cieniem działa doskonale. Stosuje się go na grzbiet nosa, kości policzkowe, na wargi, w wewnętrznym kąciku oczu, pod brwiami i na brodzie.

 

 

 

 

 

 

 

UZUPEŁNIENIE
Róż i szminka podkreślą efekt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WSKAZÓWKI
Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć na obszarze policzków, istnieje prosta sztuczka: „rybia twarz”. Wciągnij policzki, aby utworzyć usta ryby. W ten sposób widoczny jest zarys kości policzkowych.

Mniej znaczy więcej! Zawsze używaj cienkiej warstwy produktów, aby wyglądała jak najbardziej naturalnie.

STROBING
Promienny blask – chcemy tego. Możesz to zrobić bez ciemnych pudrów. Ten efekt jest bardziej naturalny i subtelny. Pracuj produktami rozświetlającymi, oświetl środek twarzy, powyżej kości policzkowych, poniżej i powyżej brwi, na grzbiecie nosa i na czubku nosa, a także w wewnętrznym kąciku oka i na wargach. Dzięki np. Podkładowi Pearly Glow możesz zwiększyć ten efekt jeszcze bardziej. Użyj go na policzkach i wargach. Uwaga przy rozszerzonych porach: tutaj ważne jest, aby nie przeciągnąć rozświetlenia zbyt daleko ośrodka twarzy.

 

 

PRODUKTY

Korektor Cover Coat Concealer

Puder Contouring Powder Light

Puder Contouring Powder Dark

Puder Luxury Loose Powder

Podkład kremowy Pearly Glow

Udostępnij wpis
Napisany przez
Brak komentarzy

Przepraszamy, formularz komentarza jest teraz zamknięty.